renovatio

opieka nad kolekcjami prywatnymi konserwacja papieru, skóry i porcelany introligatorstwo artystyczne

Wyposażenie
Materiały
Współpracownicy
Atelier składa się z trzech pomieszczeń. W dwóch urządzono pracownie konserwacji papieru i skóry z podziałem na prace ‘suche’ i ‘mokre’. W trzecim zorganizowano miejsce na wykonywanie restauracji przedmiotów artystycznych z porcelany, fajansu, kamienia, gipsu, szkła, kości, metalu, drewna, wosku itp., oraz sporządzanie dokumentacji i projektów konserwatorskich.
Dysponujemy zarówno nowoczesnymi urządzeniami, jak i tradycyjnymi narzędziami konserwatorskimi. Można do nich zaliczyć m.in. stół niskociśnieniowy, maszynę do uzupełniania masą papierową, kuwety do kąpieli, suszarkę do papieru, prasę introligatorską, prasy ręczne, szywadło, kauter, przycinarkę/gilotynę, lampy imitujące światło dzienne.
Dokładamy starań by świadczyć usługi na najwyższym poziomie, dlatego też w pracy stosujemy materiały i środki spełniające odpowiednie wymogi jakościowe. W naszej pracy posługujemy się zarówno technikami tradycyjnymi jak i nowoczesnymi technologiami. W konserwacji papieru i skóry używamy materiałów takich jak bezkwasowe bibułki 4-11g/m2, papiery japońskie, masy papierowe, środki odkwaszające i stabilizatory szkodliwych jonów żelaza wchodzących w skład historycznych atramentów. Stosujemy skóry wyprawiane tradycyjnymi metodami.
Współpracujemy z doskonałymi specjalistami z różnych dziedzin. Należą do nich dyplomowani konserwatorzy dzieł sztuki o dużym doświadczeniu i znaczącym dorobku, chemicy, mikrobiolodzy, introligatorzy, garbarze i inni.